2. ročník

Tentokráte byl hlavní složkou workshop kostýmu a zbraní. Snad jsou se svými novými meči pro Medyččini loupežníci spokojeni.

Bitva byla o 17 válečnících. Bližší info doplní Bublayz

Fotky:

 https://ali002.rajce.idnes.cz/cajovy_dychanek_II/

 

Legenda 2. ročníku

Pěkný čajový dýchánek-Druhý nálev
23.7.2011... V některých pramenech se uvádí, že Tékané byl též dokonalý v řeči. Dokázal doslova ukecat kohokoliv takovým způsobem, že mu dotyčný splnil vše oč žádal.Patrně proto, aby již krále nemusel dál poslouchat-Tak jak se píše v jedné z kronik.

Z archeologických nálezů dále usuzujeme, že válka mezi Pikvikovou hordou a Tékaného královstvím nebyla jedna,nýbrž minimálně dvě!! A to v relativně malém časovém rozmezí. Začali jsme se zabývat otázkou proč?Byl snad pikvik poražen?? A pokud ano,kde seknal tak rychle nové vojsko?

A jak se tak stává (v mém týmu zajímavě často), někdo vede vaše kroky (taktéž...),přímo k chrámu, kde ve skulině u vchodových dveří byla zasunuta krabička a v ní pergamen (zajímavé)...

...Letošního roku, ani jsme se si nevšimli, že se s námi rozloučila paní zima a přišlo jaro. Sluníčko pomalinku probouzelo dokonalou přírodu ze zimního spánku, první motýli poletovali nad královstvím, vše bylo dokonalé. Když tu náhle z kraje třetího měsíce došly na hrad zprávy, že pikvikova horda nečekaně vpadla do země a s překvapivou rychlostí sune své šiky ke hradu. Zastavil své řady na místě opuštěné gobliní osady a rozkázal poslat posla k našemu králi.. Nevím co v depeši bylo, ale místo aby náš král začal svolávat do zbraně, rozhodl se, že uspořádá velkolepé hry na oslavu Pikvika a jeho armády. Přesně za 5 dní po tomto pozvání se na louce začalo rýsovat kolbiště, menší i větší arény a dokonce i cigáni přitáhli své marimgotky. Z rána 11. dne třetího měsíce napochodovala po zuby ozbrojená horda ke kolbišti a vyhlížela past. Vzduch v tu chvíli zhoustl, jediného ptáčka nebylo slyšet. Celý svět čekal co se bude dít. Po pár nekonečných sekundách vystoupil na hlavní tribunu sám král dokonalý Tékané Já První a začal promlouvat k oběma stranám. Celý jeho projev trval téměř půl dne a tak není divu, že jakmile mezi válečníky vyběhly pážata s regystračními papíry, začli se okamžitě přihlašovat na všelijaké soutěže.Tékaného hry trvaly celý měsíc a král tak dosáhl svého. Dokázat přemluvit Pikvika ať odtáhne zpět

do své země a dál neotravuje jeho dokonalý vzduch. Pikvik byl tak popletený,že poděkoval za nádherné hry a jako důkaz cti nechal u Králova hradu 100 volů. Pikvik odtáhl.

Jen co překročil hranice jakoby opadl dokonalý Tékaného vliv.. Rozčílil se tak, že dal popravit své vrchní velitele a vzkázal Tékanému že dřív než se rok zlomí v půli vrátí se a tentokrát už si hrát nebude!!!!

... Tékané si nalil druhý nálev svého dokonalého čaje...

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode